Skip to main content
Garaże blaszane drewnopodobne

Nowoczesne garaże blaszane drewnopodobne

Garaże drewnopodobne idealnie sprawdzą się osobom, które cenią sobie naturalny wygląd drewna, ale jednocześnie chcą korzystać z trwałego i łatwego w utrzymaniu garażu blaszanego. Nasze garaże drewnopodobne są wykonane z blachy stalowej, na której naniesiono specjalny lakier w kolorze drewna, co daje im niepowtarzalny wygląd.

Garaże jednostanowiskowe

Nasze garaże jednostanowiskowe to doskonałe rozwiązanie dla klientów poszukujących praktycznego i solidnego miejsca do przechowywania swojego samochodu. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb każdego Klienta. Mogą być również wyposażone w dodatki, co zwiększy ich funkcjonalność.

Garaże dwustanowiskowe / wielostanowiskowe

Garaże dwustanowiskowe/wielostanowiskowe będą doskonałe dla rodzin posiadających więcej niż jeden samochód lub dla właścicieli firm, którzy potrzebują miejsca do przechowywania floty samochodowej. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić miejsce na posesji.

Nic tak nie irytuje posiadacza samochodu, obojętne czy osobowego, czy dostawczego, jak rdza pojawiająca się na karoserii ukochanego pojazdu. Takie, stopniowo powiększające się uszkodzenia, są powodowane przez wilgoć, deszcz oraz śnieg atakujące blachy i inne metalowe części. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, kiedy auto ciągle parkuje pod przysłowiową chmurką, a nie w szczelnym i bezpiecznym garażu. Niestety, budowa typowej murowanej konstrukcji często przerasta możliwości kierowcy, kosztami materiałów i czasem do tego potrzebnym. Z kolei ci, którzy marzą o zrobieniu jej z drewna, muszą liczyć się z istotnymi wadami tego materiału, nawet przy dobrej impregnacji podatnego na zmienne warunki atmosferyczne. Jest jednak rozwiązanie, z jakiego warto skorzystać, a są nim łatwe do postawienia, lekkie, lecz jednocześnie trwałe garaże blaszane drewnopodobne.

Garaże blaszane drewnopodobne – ozdoba każdej posesji

Większość właścicieli aut chcących trzymać swój pojazd w metalowym garażu szuka czegoś innego niż typowe blaszaki pomalowane na neutralny kolor. Chcą postawić na posesji nie prostopadłe pudełko, lecz ciekawy element tzw. małej architektury, nie tylko estetyczny, ale i w pełni dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Garaże drewnopodobne, zwłaszcza nowoczesne i funkcjonalne modele oferowane przez renomowanego producenta, łączą w sobie obie te cechy, chętnie znajdując nabywców na terenie całego kraju.

Mogą więc stanowić prawdziwą ozdobę posesji, na której zostaną postawione, a co najważniejsze, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej uda się je dopasować do innych elementów wyposażenia i sposobu wykończenia samego domu. Jeśli postawiliśmy w swoim ogrodzie na drewno, to taki garaż idealnie się z tym założeniem skomponuje, a całość z pewnością wzbudzi podziw otoczenia.

garaż blaszany drewnopodobny

Garaże blaszane drewnopodobne – robione z najlepszych materiałów

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co sprawia, że blaszaki zyskują aż tak dużą popularność, spełniając jednocześnie wszystkie wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Odpowiedź jest tu tylko jedna, wysoka jakość wynikająca między innymi z rodzajów zastosowanych do ich produkcji materiałów, które zdecydowanie nie mogą być przypadkowe. Są zawsze dostarczane przez zaufanych dostawców, a przed trafieniem na linię produkcyjną poddaje się je skrupulatnym testom jakościowym.

Podstawę każdego garażu blaszanego drewnopodobnego stanowi szkielet, mocna konstrukcja powstająca z połączonych ze sobą stalowych lub aluminiowych kątowników. Ich kształt został dobrany tak, aby całość zachowała stabilność niezależnie od warunków, w jakich będzie eksploatowana. Oprze się, oczywiście przy prawidłowo wykonanym montażu, każdej pogodzie, nawet najsilniejszym podmuchom wiatru.

Równie ważne, jak szkielet jest poszycie blaszaka, którym, jak sama jego nazwa wskazuje, jest blacha, lecz nie byle jaka. Czołowi producenci stosują wyłącznie blachę trapezową ocynkowaną ogniowo, odporną między innymi na:

 • niemal wszystkie rodzaje uszkodzeń mechanicznych powodowanych przez wspomniane ekstremalne warunki pogodowe oraz na przecięcie np. podczas próby włamania do garażu;
 • korozję, którą można śmiało nazwać największym wrogiem metalu, w przypadku niewłaściwie zabezpieczonej stali, szybko prowadzącą do jej zniszczenia. Blachy są przed nią chronione podwójnie, przez sam ocynk i drewnopodobne wykończenie powierzchni wysokiej jakości lakierem.

Garaże blaszane drewnopodobne – wykończenie powierzchni poszycia

Garaże blaszane drewnopodobne zyskują wyjątkowy charakter i estetykę właśnie dzięki zastosowanym metodom wykończenia powierzchni poszycia, aż do złudzenia przypominającego deski z różnych gatunków drewna. Są one jednocześnie pozbawione wad tego materiału, przede wszystkim konieczności żmudnej i regularnej konserwacji zabezpieczającej drewno przed butwieniem pod wpływem wilgoci i działania szkodliwych mikroorganizmów np. pleśni lub grzybów.

Podstawą ich wykończenia jest starannie dobrany rodzaj lakieru i sam sposób jego nakładania, tak, aby wiernie imitował drewno, łącznie z jego lekko chropowatą, nierówną fakturą i charakterystycznym, niepowtarzalnym układem słojów. Złudzenie jest aż tak duże, że dopiero dotknięcie ściany takiego garażu drewnopodobnego pokazuje, że jest zrobiony z pomalowanej blachy. Do wyboru są różne warianty wykończenia, imitujące między innymi takie gatunki drewna jak:

 • orzech, w wersji błyszczącej i matowej;
 • złoty dąb, także w dwóch wersjach w zależności od zamówienia klienta.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednym garażu połączyć oba warianty, jeden dla poszycia ścian a drugi dla bramy garażowej, tworzące efektowną wizualnie kompozycję na zasadzie delikatnego kontrastu kolorystycznego. Blachą drewnopodobną można pokryć nie tylko ściany, ale i dach blaszaka, dzięki czemu już całkowicie będzie przypominał niewielki budynek zbity z desek.

Garaż drewnopodobny z drzwiami

Garaże blaszane drewnopodobne – łatwy, samodzielny montaż

Kolejną, wartą podkreślenia zaletą charakteryzującą tego typu blaszane drewnopodobne konstrukcje, jest łatwość ich budowy, zwłaszcza gdy porównamy je z typowym garażem murowanym. Postawienie tego drugiego jest nie tylko kosztowne, zajmuje też mnóstwo czasu, minimum kilka tygodni i trzeba przy tym skorzystać z pomocy odpowiednio przeszkolonych fachowców znających się na murarce.

Takich problemów na pewno nie napotkamy, gdy zdecydujemy się na garaże blaszane drewnopodobne pochodzące z oferty wytwórcy sprzedającego je jako gotowe zestawy do samodzielnego montażu. Jest on tak prosty, że bez problemu poradzi sobie z nim każdy, kto choć trochę majsterkował i to bez potrzeby użycia trudnych w obsłudze narzędzi, po prostu łącząc ze sobą elementy blaszaka zgodnie z kolejnością opisaną w instrukcji. Większość prac można ukończyć nawet w ciągu jednego dnia i wreszcie zabezpieczyć swoje auto przed czynnikami mogącymi doprowadzić do jego uszkodzenia.

Aby jednak wszystkie prace przebiegły szybko, należy wcześniej właściwie przygotować miejsce, wybrany kawałek gruntu, na którym ma stanąć nasz garaż drewnopodobny. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, jest dokładne oczyszczenie powierzchni, usunięcie z niej roślinności, korzeni i kamieni. Następnie wyrównujemy grunt, poziomujemy go i utwardzamy, co ma na celu zapewnienie stabilności szkieletu konstrukcji garażu drewnopodobnego. Miejsca, w których zetknie się on z ziemią, warto odizolować za pomocą np. kostki brukowej, a jeśli chcemy, to możemy się pokusić o wyłożenie całej powierzchni betonowymi płytami. Jeśli zaś nie czujemy się na siłach, aby samemu przeprowadzić prace montażowe, to zawsze mamy możliwość skorzystania z pomocy firmy, w której kupiliśmy garaż. Ta sama firma dostarczy nam go też pod wskazany adres w uzgodnionym wcześniej terminie.

Garaże blaszane drewnopodobne – budowa możliwa bez zezwoleń

Jeśli chcemy postawić na swojej działce garaż blaszany drewnopodobny i móc nie tylko bezpiecznie parkować w nim samochód, ale i cieszyć się jego wyjątkowym, niepowtarzalnym designem, nie musimy wcześniej starać się o zezwolenie na budowę. Obowiązujące aktualnie przepisy prawa budowlanego jasno określają, że nie jest ono wymagane w przypadku budynków gospodarczych, których łączna powierzchnia nie jest większa niż 35 m2.

Nie oznacza to oczywiście braku formalności, jakie należy spełnić, ale ich załatwienie będzie szybkie i sprowadza się jedynie do zgłoszenia faktu budowy w stosownym wydziale Urzędu Miasta lub Gminy. Na zgodę czeka się do 30 dni, a do wniosku, który najwygodniej jest pobrać ze strony internetowej, należy dołączyć następujące dokumenty:

 • plan sytuacyjny działki, na którym trzeba zaznaczyć lokalizację stawianego blaszaka;
 • jego plan;
 • akt potwierdzający prawo własności gruntu lub zgodę właścicieli na korzystanie z niego, obejmującą również ich zezwolenie na postawienie blaszanego garażu.

garaż blaszany drewnopodobny dwustanowiskowy

Garaże blaszane drewnopodobne – bogate wyposażenie i uniwersalne zastosowanie

Każdy garaż drewnopodobny kupiony od renomowanego producenta jest kompletnym zestawem, w którym znajdziemy wszystko, co będzie potrzebne do jego montażu i komfortowego użytkowania. Ten, i tak duży komfort, można w prosty sposób jeszcze bardziej zwiększyć, decydując się na zakup atrakcyjnego wyposażenia dodatkowego, w którego skład wchodzi:

 • szeroka możliwość wyboru kolorystyki poszycia garażu, malowanie go w sposób przypominający inne gatunki drewna niż te, opisane powyżej;
 • różne modele bram garażowych, począwszy od tradycyjnie otwieranych na boki, aż po nowocześniejsze podnoszone do góry, segmentowe lub rolowane;
 • dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem, przede wszystkim wzmacniane i atestowane zamki;
 • ocieplenie ścian, elektryczne ogrzewanie i oszklenie, okna montowane w ścianach lub dachu.

Garaże drewnopodobne doskonale nadają się nie tylko do parkowania w nich posiadanego pojazdu mechanicznego. Równie dobrze sprawdzą się w ogrodzie albo na działce, jako budynek gospodarczy, czy też altana, czemu zresztą sprzyja ich wygląd praktycznie nieróżniący się od konstrukcji drewnianej. Nie tylko w tej wersji możemy je też zobaczyć na wielu budowach, gdzie są z powodzeniem wykorzystywane jako podręczne magazyny albo pomieszczenia, np. szatnie dla

Już tylko
krok
dzieli Cię od własnego garażu
Już tylko
krok
dzieli Cię od własnego garażu
Skontaktuj się z nami już dziś i zrealizuj swoje marzenia o idealnym garażu, który będzie stanowił prawdziwą ozdobę Twojego podwórka!