Skip to main content

Garaże blaszane podkarpackie

Większość kierowców z prawie z każdej większej czy mniejszej miejscowości naszego kraju nieustannie narzeka na brak miejsc parkingowych. Włodarze polskich miast, mimo ciągle rozbudowywanej ich infrastruktury, zapominają o zwiększającym się ruchu drogowym, który oprócz dróg o odpowiedniej przepustowości oznacza też konieczność bezpiecznego parkowania pojazdu. Przechowywanie go na świeżym powietrzu nie jest dobrym pomysłem ze względu na zmienne warunki atmosferyczne mogące uszkodzić np. karoserię. Najlepsze zabezpieczenie przed tym stanowią oferowane przez naszą firmę garaże blaszane podkarpackie jest jednym z regionów, do których docieramy z ich największym wyborem.

Garaże blaszane – dokładnie dopasowane do potrzeb użytkowników

Samochody, niezależnie czy osobowe, czy też dostawcze, różnią się od siebie wielkością, dlatego produkowane przez nas blaszaki są zawsze dokładnie dopasowane do ich rozmiarów, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko przypadkowego uszkodzenia pojazdu. Przyszły użytkownik ma także możliwość doboru atrakcyjnego wyposażenia dodatkowego, znacznie zwiększającego funkcjonalność. Może zadecydować o rodzaju drzwi, sposobie ich otwierania, tradycyjnie lub do góry, oszkleniu, czy skutecznym ogrzewaniu, dzięki czemu auto zawsze zapali, nawet przy największym mrozie. Do wyboru jest również linia dachu, płaskiego albo skośnego, przez co garaż staje się atrakcyjnym elementem małej architektury, nie przypominając już brzydkiego rdzewiejącego pudełka.

Garaże blaszane – jakie mogą mieć zastosowanie

Większości z nas wydaje się, że blaszane garaże można używać wyłącznie w jednym celu, do parkowania w nich samochodów. Jednak te, które my mamy w ofercie, są bardziej uniwersalne i znajdują powszechne zastosowanie do zupełnie odmiennych celów. Z powodzeniem można je wykorzystać w ogrodzie czy na działce, gdzie przy zamontowaniu okien dobudowie niewielkiego tarasu, zastąpią altanę czy pomieszczenie gospodarcze do przechowywania narzędzi ogrodniczych. Ze stale poszerzanej oferty garaży blaszanych coraz chętniej korzystają firmy budowlane, wykorzystujące je z kolei, jako magazyny na materiały budowlane, a nawet szatnie dla zatrudnionych pracowników. W tego typu działalności ich największą zaletą jest szybkość postawienia i możliwość równie łatwego demontażu.

Garaże blaszane – trwałe i odporne na każde warunki użytkowania

Jest jednak jeszcze coś innego, co charakteryzuje wszystkie produkowane przez nas garaże blaszane podkarpackie, jako region podgórski o surowych warunkach klimatycznych w miesiącach zimowych, wymaga, aby były jak najtrwalsze, odporne na często ekstremalne warunki eksploatacji. Dbamy o to w przypadku każdego modelu, robionego z najlepszych jakościowo materiałów, stosowanych zarówno na szkielet konstrukcji, jak i na jej poszycie. Starannie dobieramy kształt profili szkieletu, tak, aby gwarantował dużą stabilność i wytrzymałość mechaniczną, a robimy je z wysokogatunkowej stali lub aluminium. Na poszycie ścian oraz dachu, stuprocentowo szczelne przy każdej pogodzie, używamy przeważnie blachy falistej obustronnie zabezpieczonej przed korozją, ale na zamówienie klienta mogą to być również praktyczne panele z tworzyw sztucznych. Dajemy także możliwość doboru kolorystyki ścian garażu, pozwalającej na pełne dopasowanie do otoczenia, w którym postawimy garaż.

Garaże blaszane – możliwe do postawienia bez odrębnego zezwolenia na budowę

O ile na większość budynków stawianych na posesji potrzeba odrębnych zezwoleń, to garaże blaszane są w większości przypadków zwolnione z obowiązku ich posiadania. Fakt postawienia popularnego blaszaka należy jednak zgłosić w urzędzie miasta lub gminy, a kiedy tego nie zrobimy może zostać potraktowany jako samowola budowlana. Do samej jego budowy również nie musimy specjalnie się przygotowywać, wystarczy tylko zmontować części zgodnie z dołączoną instrukcją, pamiętając jedynie o właściwym przygotowaniu podłoża. Warto również skorzystać z montażu oferowanego przez naszą firmę, a dokładne informacje na temat tej usługi i ewentualnego transportu można uzyskać pod podanym numerem telefonu.