Właściwe i przemyślane rozplanowanie przestrzeni wokół domu czy innego budynku nie jest łatwym zadaniem, i musi ona być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna, ułatwiająca korzystanie z niej. Problem ten dotyczy zarówno właścicieli małych domów jednorodzinnych, jak i architektów zajmujących się projektowaniem krajobrazu w całym mieście. Muszą oni w jak najlepszy sposób wykorzystać całą dostępną, a często niewielką ilość miejsca, dopasowują do siebie wszystkie elementy małej i dużej architektury. Jednym z nich, który często widzimy wokół nas, są różnego rodzaju wiaty, mające wyjątkowo szerokie zastosowanie praktyczne, począwszy od naszych ogrodów, aż po znane wszystkim konstrukcje chroniące przed deszczem na przystankach.

Wiaty – dlaczego warto je budować

wiataJako mogący pochwalić się zaufaniem odbiorców producent garaży blaszanych, cieszących się dużą popularnością na terenie całego kraju, postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę właśnie o wiaty, wiedząc jak olbrzymie i stale rosnące jest na nie zapotrzebowanie. Wykonujemy je w szerokim wyborze, z różnych materiałów, w standardowych rozmiarach lub dopasowane do wszystkich indywidualnych potrzeb klienta. Ich najważniejszą zaletą jest uniwersalność zastosowania, a poszczególne modele można wykorzystać w zastępstwie garażu, do przechowywania auta, ochrony tarasu przed czynnikami atmosferycznymi czy też jako praktyczną altanę ogrodową. Efektowne, ale jednocześnie eleganckie wiaty będą prawdziwą ozdobą każdej posesji, jednocześnie dzięki swojej jakości, naszemu znakowi firmowemu, służąc Państwu długie dziesięciolecia. W ofercie mamy wiele ich odmian, różniących się przede wszystkim sposobem zastosowania, a niektóre z nich chcemy zaprezentować trochę bliżej i są to:

Wiaty garażowe – miejsce dla Twojego auta

Są to najczęściej wybierane modele wiat, robione z nierdzewnej stali lub aluminium, którymi z powodzeniem można zastąpić garaże, w sytuacji, kiedy po prostu brakuje na nie miejsca, albo istnieje problem z uzyskaniem stosownego zezwolenia na budowę. Na postawienie wiaty blaszanej nie będzie nam ono potrzebne, a kolejne zalety nie do podważenia, to czas, w jakim uda się wykonać wszystkie prace, oraz wielkość często przekraczająca powierzchnię garażu. Pod taką wiatą zmieści się więcej niż jeden pojazd, a w razie potrzeby można ją rozbudować. Wiaty garażowe są dostępne w dwóch podstawowych typach, jako:

  • przyścienne, połączone z budynkiem jedną ze swoich ścian;
  • wolnostojące.

Oczywiście nie jest to jedyne zastosowanie wiat samochodowych, a sposób ich wykorzystania zależy od inwencji właścicieli.

Wiaty przystankowe – ochrona przed deszczem i słońcem

Znamy je z ulic naszych miast i dzięki nim nie mokniemy, czekając na komunikację miejską. Są to nowoczesne konstrukcje, często o ciekawej formie architektonicznej i oszklonych ścianach wspartych na wytrzymałym, metalowym szkielecie. Ściany stanowi szkło odporne na zbicie i takie zestawienie sprawia, że każda produkowana przez nas wiata przystankowa zniesie nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, mróz, śnieg czy deszcz, ale i próby zniszczenia przez osoby o zbyt wybuchowym temperamencie. Nasze wiaty wyposażamy również w wygodne ławeczki oraz podświetlenie, dzięki czemu pasażerowie będą czuli się bardziej komfortowo i bezpieczniej, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Wiaty rowerowe – dla wszystkich jednośladów

Wiele osób wybierając się do szkoły lub pracy, decyduje się nie na jazdę samochodem, ale rowerem. Jest to nie tylko zdrowsze, lecz i ekologiczne, co powinno się stać praktyką w naszych miastach pełnych smogu. Jednak stanie się to możliwe, jeśli zapewnimy bezpieczne miejsca do przechowania jednośladów, a takie z pewnością gwarantują wiaty rowerowe. Produkujemy je w szerokiej gamie modeli, z użyciem takich materiałów, jak stal nierdzewna oraz aluminium, wyposażając we wszystko, co jest potrzebne, aby rower przetrwał złą pogodę czy próby kradzieży. Poszczególne modele wiat rowerowych różnią się wielkością, oferujemy też wersje modułowe, które można rozbudowywać i łączyć ze sobą tworząc jedną dużą wiatę dla nawet kilkudziesięciu rowerów. Wszystkie wyposażone są w zadaszenia i ściany z blachy, szkła hartowanego lub odpornych tworzyw sztucznych.

Wiaty śmietnikowe – dostosowane do potrzeb

Inną odmianą wiaty, o szczególnie dużej przydatności, jest wiata śmietnikowa, stanowiąca osłonę dla kontenerów pełnych odpadków, zapobiegająca ich rozprzestrzenianiu się na osiedlu lub posesji. Dodatkowo stanowi najlepszą zaporę przed dostępem dzieci i wszystkich osób nieuprawnionych, które mogłyby nielegalnie wyrzucać swoje śmieci, zwłaszcza kiedy ma mocne, zamykane na klucz drzwi. Zabudowana wiata śmietnikowa to także ochrona również przed czynnikami atmosferycznymi, nowoczesna konstrukcja o pełnych lub ażurowych ścianach, przykryta szczelnym dachem.

Wiaty ogrodowe – przydatne w ogrodzie i na działce

Kolejną ważną grupę oferowanych przez nas wiat, stanowią wiaty ogrodowe, czyli popularne odpowiedniki typowych budynków gospodarczych oraz altan, które chętnie stawiamy w naszych ogrodach i na działkach. Do ich budowy używamy głównie drewna, które nadaje im niepowtarzalny urok, jakiego nie ma żaden inny materiał. Wiata ogrodowa to praktyczne miejsce do przechowywania wielu rzeczy, lekka, zadaszona konstrukcja ochraniająca np. drewno opałowe czy narzędzia.

Wiaty tarasowe – komfort Twojego wypoczynku

Wiaty tarasowe, jak ich sama nazwa wskazuje, mają zabezpieczać taras przed wpływem wspomnianych warunków atmosferycznych, zapewniając spokojny wypoczynek po długim dniu pracy. Doskonale chronią przed deszczem i promieniami słonecznymi, stanowiąc stały dach pokryty zazwyczaj wytrzymałym tworzywem sztucznym np. poliwęglanem, oparty na mocnym szkielecie, metalowym lub drewnianym. Na życzenie odbiorcy wyposażamy je też w rynny sprawnie usuwające nadmiar wilgoci.

Usługi dodatkowe – dla naszych Klientów

Wszystkie oferowane produkty są dostępne w atrakcyjnych cenach, objęte pełną gwarancją, zapewniamy również ich transport oraz montaż, także podlegający pod gwarancję. Zapraszamy do kontaktu pod podanym numerem telefonu, a nasi doradcy udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.