Nowoczesne garaże blaszane
Przechowywanie samochodu na zewnątrz, pod chmurką, zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem, o czym z pewnością wie każdy jego właściciel. Zmienne warunki atmosferyczne, deszcz, śnieg, a nawet zbyt ostro operujące słońce szybko mogą doprowadzić do jego zniszczenia, zwłaszcza karoserii i innych metalowych elementów, narażonych na destrukcyjne działanie korozji. Ten największy wróg pojazdu atakuje znienacka i już po pewnym czasie skutki tego mogą być trudne, a niekiedy nawet niemożliwe do usunięcia, a takie auto będzie po prostu nadawało się na złom. Trzeba również liczyć się z możliwością kradzieży, czy uszkodzeń spowodowanych przez inny pojazd, co często zdarza się na ogólnodostępnych parkingach. Lepiej więc zawczasu o nie zadbać i zapewnić mu idealne miejsce do parkowania, jakie gwarantują solidne i nowoczesne garaże blaszane.
Garaże blaszane – wiemy o nich wszystko
Takie praktyczne i łatwe do postawienia konstrukcje mogą Państwo nabyć w szerokim wyborze w naszej firmie, z siedzibą w Warszówku, która zajmuje się ich produkcją od wielu lat. Przez cały ten czas nabraliśmy doświadczenia, które procentuje do dzisiaj i dlatego sprzedawane przez nas garaże cieszą się taką popularnością oraz zaufaniem stale rosnącej liczby nabywców. Wpływ na to ma wiele czynników, spośród których najważniejsza jest jakość wszystkich oferowanych garaży blaszanych, z której uczyniliśmy nasz rozpoznawalny znak firmowy. W stu procentach opanowaliśmy również najnowsze i jednocześnie najlepsze technologie ich wytwarzania, z użyciem starannie dobranych, najwyższej jakości materiałów. Daje to gwarancję długiej i co najważniejsze bezproblemowej eksploatacji i pełną satysfakcję klientów, dla których mamy kompleksowy pakiet usług obejmujący:
- nowoczesne i funkcjonalne garaże, różnych wielkości, co pozwala na pełne dostosowanie ich do faktycznych potrzeb;
- dowóz i pomoc w montażu, realizowane przez naszych wykwalifikowanych specjalistów, na przygotowanym wcześniej miejscu.
Alternatywa, z której warto skorzystać
Trudno byłoby znaleźć osobę, która nie widziała popularnego blaszaka, ale jeszcze nie tak dawno było to stosunkowo rzadko wybierane rozwiązanie do przechowywania auta. Kojarzyło się nam raczej negatywnie z nieciekawą konstrukcją wciśniętą gdzieś w róg podwórka, której jakość stawiała wiele do życzenia. Nie będziemy ukrywać, że tak było, ale wszystkie garaże, jakie obecnie znajdziecie Państwo w naszej ofercie, w pełni przeczą temu stereotypowi.
Niestety, nie każdy właściciel pojazdu ma możliwość korzystania z murowanej konstrukcji, stanowiącej np. integralną część budynku. Większość ma jednak na swojej posesji miejsce do postawienia garażu blaszanego, nieodbiegającego niczym od swojego murowanego odpowiednika. Sprzedajemy je w wyjątkowo szerokim wyborze modeli, różniących się od siebie wielkością, kształtem czy standardem wykończenia, jednak wszystkie łączy wiele zalet, spośród których najważniejsze to:
- niemal niczym nieograniczona swoboda lokalizacji, zależna przede wszystkim od wymagań oraz potrzeb przyszłego użytkownika. Tego typu garaż jest również dostępny w postaci gotowego zestawu, z którego montażem można poradzić sobie nawet samodzielnie, bez pomocy fachowców, chociaż to zalecamy;
- stosunkowo niewielka masa, znacznie ułatwiająca montaż i umożliwiająca ewentualne szybkie przeniesienie garażu blaszanego w inne miejsce oraz niewielkie rozmiary, nie tylko standardowe, ale i dopasowywane do indywidualnych potrzeb nabywcy;
- ciekawą bryłę, kształt nie tylko prostego, blaszanego pudełka. Modele znajdujące się naszej ofercie można śmiało uznać za atrakcyjne przykłady małej architektury, przez co spełniają nie tylko funkcję czysto praktyczną, lecz stanowią również prawdziwą ozdobę każdej posesji. Ich kształty czy kolorystka będą więc doskonale komponowały się z innymi elementami wyposażenia, a nawet bryłą budynku i kolorem jego elewacji;
- wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarantowany przez mocne drzwi, wyposażone w atestowane zamki oraz rygle antywłamaniowe zabezpieczające zawiasy przed siłowym wyłamaniem;
- bogate wyposażenie dodatkowe, takie jak ocieplenie, okna wpuszczające do wnętrza dzienne światło czy wydajne systemy wentylacji oraz ogrzewanie, szczególnie przydatne w miesiącach zimowych, ułatwiające uruchomienie auta;
- możliwość wykorzystania w innym celu niż przechowywanie samochodu, często używa się ich jako podręczne magazyny na narzędzia czy szatnie na placach budowy albo jako odpowiednik ogrodowej altany. Wiele osób decyduje się również prowadzić w nich swoją działalność gospodarczą, szczególnie gdy są bogato wyposażone, w oszklenie i ogrzewanie.
Blaszaki – materiały użyte do produkcji i sposób montażu
Najwyższa jakość zastosowanych w procesie produkcji materiałów to rzecz, do której przywiązujemy największą wagę, wiedząc, jak istotny wpływ ma to na późniejszą eksploatację garażu. Jest on typową konstrukcją opartą na mocnym szkielecie robionym z wysokogatunkowej stali, oczywiście zabezpieczonej przed korozją, albo z lżejszego, ale równie wytrzymałego aluminium. Ten sposób budowy nadaje całej konstrukcji dużą odporność na wspomniane czynniki atmosferyczne, na co znaczący wpływ ma też sposób montażu. Najważniejsze w nim jest właściwe przygotowanie podłoża, na którym postawimy garaż blaszany, które zawsze powinno być utwardzone i dokładnie wypoziomowane. Dzięki temu będzie stał stabilnie, a zalecane jest również jego odizolowanie, tak, aby nie spoczywał bezpośrednio na powierzchni gruntu. Można przeznaczone mu miejsce wyłożyć np. płytami betonowymi albo kilkoma bloczkami ułożonymi po obwodzie, jeśli będziemy go wykorzystywać tymczasowo, a kiedy ma nam posłużyć długie lata, lepiej zdecydować się na trwalszy fundament, betonową wylewkę.
Do takiej podstawy montuje się wszystkie elementy szkieletu, które wystarczy tylko skręcić śrubami, zgodnie z dołączonym schematem montażu, a do niego przykręca się całe pokrycie ścian oraz dachu. Je również stanowi blacha, stalowa bądź aluminiowa, albo panele z tworzyw sztucznych, w kolorze wybranym przez użytkownika, przypominające też inne materiały np. deski drewniane. Blachy, podobnie jak szkielet, są pokryte powłoką antykorozyjną, można je także dodatkowo pomalować farbą, jeszcze lepiej chroniąca przed wpływem wilgoci.
Garaże drewnopodobne – oferta dla miłośników tradycyjnych rozwiązań
Niezwykle ciekawą alternatywą dla kierowców ceniących sobie bardziej tradycyjny wygląd blaszaka są garaże drewnopodobne. Ich konstrukcja wewnętrzna tak naprawdę niczym nie odbiega od innych modeli, ponownie stanowi ją szkielet z zamkniętych metalowych profili, a różnicę widać dopiero w sposobie wykończenia powierzchni poszycia. Jest to oczywiście nadal blacha ocynkowana, pokryta jednak z zewnątrz specjalną akrylową powłoką odporną na uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne, przypominającą wyglądem naturalne drewno. Jest to imitacja prawie dosłowna, łącznie z dokładnym odwzorowaniem rysunku słojów, unikalnym dla danego gatunku drewna i zachowaniem jego pełnej kolorystyki. Patrząc na garaż drewnopodobny, możemy odnieść wrażenie, że faktycznie został wykonany z tego naturalnego, ekologicznego materiału. Jest jednak pozbawiony jego wad, nie wymaga specyficznej i kosztownej impregnacji desek wrażliwych na działanie wilgoci, a ściany można bez problemu myć za pomocą myjki ciśnieniowej bez żadnego ryzyka uszkodzenia ich powierzchni.
Garaże blaszane – formalności niezbędne do budowy
Decydując się na ten rodzaj garażu, musimy spełnić pewne formalności, zanim rozpoczniemy jego budowę. Regulują to ściśle obowiązujące w tej kwestii przepisy Prawa Budowlanego, a konkretnie Art. 29, mówiący, że odrębnego zezwolenia na budowę nie wymagają parterowe budynki gospodarcze o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35 m2 i rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,8 m, do których zaliczamy również blaszaki. Jest to duże udogodnienie w stosunku do przepisów obowiązujących jeszcze kilka lat wcześniej, warto jednak sprawdzić, czy w rejonie, gdzie zamieszkujemy, nie należy zgłosić takiej inwestycji w urzędzie miasta lub gminy. Zazwyczaj jest to wymagane, ale same formalności, jakie trzeba będzie spełnić, uda się załatwić bez większych problemów. W takiej sytuacji konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku, najczęściej na gotowym druku pobranym np. ze strony internetowej danego urzędu, do którego musimy dołączyć następujące dokumenty:
- prawo do dysponowania gruntem, na którym zamierzamy postawić garaż;
- kopię mapy tego terenu z zaznaczoną dokładną lokalizacją garażu.
Konieczne będzie także sprawdzenie lokalnych warunków zagospodarowania przestrzennego, określającego warunki zabudowy w danej lokalizacji, a kiedy w przeciągu 30 dni urząd nie zgłosi żadnych zastrzeżeń, można przystąpić do budowy. Jednak takie uproszczenie dotyczy wyłącznie garaży blaszanych używanych zgodnie z ich podstawowym przeznaczeniem, czyli do parkowania auta lub innego pojazdu mechanicznego. Jeśli zaś chcemy go wykorzystywać jako miejsce prowadzenia wspomnianej działalności gospodarczej, konieczne już będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.